Skip to content
Home » Europass alustab veebikohtumiste sarjaga

Europass alustab veebikohtumiste sarjaga

Septembris stardib karjääri- ja õpirände spetsialistidele suunatud veebikohtumiste sari „Europassi kommikud“, kus praktikute eestvedamisel arutletakse üheskoos selle üle, kuidas õpiränne ja selle planeerimine arendavad nii klienti kui ka tema nõustajat.

Karjääri- ja õpirände spetsialistid kutsutakse kord kuus Europassi kommikutele kokku, et vahetada mõtteid ja kogemusi selle üle, kuidas kaasata õpirändesse eri kooliastmete õpilasi ja ka näiteks hariduslike erivajadustega inimesi kõikidest Eesti piirkondadest, selgitas Kutsekoja Europassi koordinaator Heli Oruaas.

Just suurtest tõmbekeskustest eemal elavate inimeste jaoks on õpiränne heaks võimaluseks ennast proovile panna – ka reisima harjunud inimesele on võõras keskkonnas õpi- ja tööülesannetega hakkama saamine suurepärane võimalus jõuda „Ma saan hakkama!“ eduelamuseni, ütles Oruaas. Kindlustunnet annab teadmine, et kõigi ebakõlade lahendamiseks on olemas nii kohapealne kui kodumaine tugivõrgustik. „Just selline enesekindluse süst on tihtipeale see tõukeplatvorm, mida on vaja näiteks ettevõtlusega alustamiseks, uue eriala õppimiseks või töökoha vahetamiseks,“ tõi Oruaas välja.

Alati ei peagi päriselt välismaale õppima minema, juba selle planeerimine ning oma CV koostamine võib olla arendav, aidates õpilasel analüüsida oma oskusi, tugevusi ja nõrkusi ning märgata seda, mis veel arendamist vajab. Europassi formaat on selleks suurepärane tööriist, kuna võimaldab CV-sse lisada oskusi, mis ei ole n-ö paberil tõestatud. Seejuures kulub juhendaja nõu marjaks ära, kuna noored ei oska oma tugevusi alati märgata.  Näiteks on Europassi targad suunanud noori CV-sse kirja panema oskust kasutada Instagrami või TikToki, sest mõni tööandja võib endale suvetööle soovida just sellist inimest, kes muudele tööülesannetele lisaks teeks ettevõtte reklaamimiseks sotsiaalmeedias postitusi.  

Europassi targad on keskkonna suure plussina välja toonud ka seda, et seal saab hinnata oma keeleoskuse taset ja teha digioskuste testi.  Tarkade sõnul täitsid nad neid teste ka ise huviga.

Kommikute korraldajate soov, et praktikute kogemused ei jääks vaid igaühe enda teada, vaid oma ägedaid kogemusi saaks jagada ka teistega, kes sarnast tööd teevad, ütles Heli Oruaas. Europassi kommikutel on hea võimalus kohtuda karjäärispetsialistide, õpetajate, noorsootöötajate ja Europassi tarkadega, kes just selliseid kogemusi jagavad.

Kommikute sari koosneb tunniajastest veebikohtumisest Zoom keskkonnas.

Esimesel kommikul, mis toimub 22. septembril kell 10, arutletakse selle üle, kuidas Europassi tööriistad toetavad enesearengut ja õpirännet kutsekoolis. Ettekanded teevad ja arutelu veavad VOCO õpirändekoordinaator Veronika Kupri, VOCO karjäärispetsialist Helen Johanson ja Europassi tark Triin Niinepuu.

Europassi kommikutele on vaja eelnevalt registreerida.

Jälgi eelinfot Europassi kommikute kohta SIIN.

Loe lisaks:

Isiklike õppekontode loomine ja mikrokvalifikatsioonitunnistused said Euroopa ministrite heakskiidu

Järelvaatamine: Europassi ja EPALE kasutusvõimalused erinevates haridusvaldkondades

Europassi CV on nüüdsest ka ukraina keele

Skip to content