Skip to content
Home » Europassi kommikud

Europassi kommikud

„Europassi kommikud“ on karjääri- ja õpirände spetsialistidele suunatud veebikohtumiste sari, kus mõtestame enesearengut ja õpirännet nii kliendi kui professionaali vaatest.

Europassi kommikutel on suurepärane võimalus kohtuda praktikutega, sh karjäärispetsialistide, õpetajate, noorsootöötajate ja Europassi tarkadega, kes jagavad oma kogemusi sellest, kuidas Europassi tööriistasid igapäevatöös kasutada saab.

Europassi kommikute sari koosneb tunniajastest veebikohtumisest Zoom keskkonnas.

Järgmine Europassi kommik leiab aset 2023. a sügisel.

24. mail leidis aset kommik teemal “Mis loom on digipädevus ja kuidas teda Europassiga taltsutada?”. Esinesid: Kerli Požogina ja Eva Toome (Harno), Heli Oruaas (SA Kutsekoda), Kadri Haavandi (Paikuse Kool).

Vaata tervet salvestust järele siit. Kerli Požogina ja Eva Toome esitluse täispikk video ja 1-minutiline video; Margit Rammo tervituse täispikk video ja 1-minutiline video; Heli Oruaasa esitluse täispikk video ja 1-minutiline video; Kadri Haavandi esitluse täispikk video ja 1-minutiline video.

Esinejate slaidid: 1) Kerli Požogina ja Eva Toome; 2) Heli Oruaas
22.09 toimus kommik teemal “Kuidas Europassi tööriistad toetavad enesearengut ja õpirännet kutsekoolis?”. Esinesid: Katre Lomp (rahvusvaheliste projektide juht, Rakvere Ametikool), Helen Johanson (karjäärispetsialist, VOCO), Triin Niinepuu (Europassi Tark).

Vaata järele siit:
Täispikk video
Videod esinejate järgi: Katre Lomp (lühivideo, pikk video), Helen Johanson (lühivideo, pikk video), Triin Niinepuu (lühivideo, pikk video), Heli Oruaas (lühivideo, pikk video)

Esinejate slaidid leiab siit.

20.10 leidis aset kommik teemal “Kuidas Europass ja õpiränne rakendada kaasamise ja võrdsete võimaluste vankri ette?”. Esinesid: Urve Karp (Porkuni kooli õppejuht), Tuuli Lindre (Porkuni kooli sotsiaalpedagoog), Kristi Liiv (Europassi Tark).

Vaata järele siit:
Täispikk video
Videod esinejate järgi: Urve Karp (lühivideo, pikk video), Tuuli Lindre (lühivideo, pikk video), Kristi Liiv (lühivideo, pikk video).

Esinejate slaidid: Urve Karbi esitlus, Tuuli Lindre esitlus, Kristi Liiva esitlus, Heli Oruaasa esitlus

24.11 toimus kommik teemal “Enesearengu ja õpirände kommid kõrgkoolis
Esinesid: Eero Loonurm (Harno Study in Estonia programmi juht), Riina Gendrikson (Kõrgema Kunstikooli Pallas välissuhete juht), Heli Oruaas (SA Kutsekoja Europassi projekti spetsialist)

Vaata järele siit:
Eero Loonurme esitlus (lühivideo, pikk video)
Esinejate slaidid: Eero Loonurme esitlus, Riina Gendriksoni esitlus, Heli Oruaasa esitlus

Kohtumiseni kommikutel!

Heli Oruaas, Kutsekoja Europassi koordinaator Heli.Oruaas@kutsekoda.ee

Anu Puulmann, E+ agentuuri Euroguidance koordinaator Anu.Puulmann@harno.ee

Margit Rammo, E+ agentuuri Euroguidance programmijuht Margit.Rammo@harno.ee

Loe lisaks:

Europass alustab veebikohtumiste sarjaga

Õpiränne kasvatab HEV noore eneseusku

Õpirände mõju ulatub isiklikust kogemusest palju kaugemale

Kommikute sari on valminud Erasmus+ programmi toel:

Top
Skip to content