Skip to content
Home » Tulevikutöö konverentsil arutleti töötajate oskuste pideva täiendamisvajaduse üle

Tulevikutöö konverentsil arutleti töötajate oskuste pideva täiendamisvajaduse üle

Kutsekoja konverentsil räägiti, kuidas tulevikutöö muudab töötajate oskuste vajadust ning mida on vaja sellest tulenevalt muuta kutsestandardites.

Kutsekoja juhatuse liikme Katrin Keremi sõnul on tööturu tulevik kohal, sest aina enam värvatakse oskuste komplekte, mitte ei täideta ametikohti. “Töötajate oskused on pidevas muutumises. Kutsestandardite koostamine ja kutseeksamite korraldamine tuleb muuta paindlikumaks, et
sellest ka tulevikus ettevõtjad, koolid, õppijad ja töötajad enim kasu saaksid,” selgitas Kerem.
Kutsesüsteemi 20. juubelile pühendatud konverentsil rääkis professor Marju Lauristin tehnoloogiliste muutustega toimetulekust, Swedbank´i juhatuse esimees Robert Kitt muutustest majanduses ja töötajate oskustes, OECD tulevikutöö ekspert Paolo Falco tööturu tulevikust, Kutsekoja juhatuse liige Katrin Kerem kutsestandardite tulevikust ning Hollandi Europassi keskuse rahvusvaheliste teenuste juht Dik van der Wal oskuste tõendamisest.
Konverentsi paneeldiskussioonis arutasid GoWorkaBit´I tegevjuht Kristjan Vanaselja, Coca-Cola HBC Baltics personalijuht Maria Kütt, Protex’i personalijuht Kai Põldvee-Mürk ning Trigon Dairy Farming Estonia tegevjuht Margus Muld selle üle, kas tulevik on Eesti ettevõtetesse juba jõudnud.
Konverentsi avasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.
Konverentsi modereeris Future Place Leadership´i partner Pärtel-Peeter Pere.
Konverentsile järgnes vastuvõtt, kus Kutsekoda tunnustas kutse andjaid, kes on silmapaistvalt kutsetunnistusi populariseerinud ning koostööpartnereid, kes on 20 aastat järjepidevalt kutsesüsteemi arendada aidanud.
Kutsekoja konverents „Kutsesüsteem 20: kas jälle muudame?“ toimus teisipäeval, 4. detsembril kl 10.30-15.30 Kultuurikatlas, Tallinnas. Konverentsil osales 400 ettevõtjate, erialaliitude, töötajate, kutse- ja kõrgkoolide ning riigiasutuste esindajat.
Konverentsi videoettekandeid, esinejate slaide ja fotosid saab vaadata veebist 
Skip to content