Skip to content
Home » Kutsekoja jõululugu

Kutsekoja jõululugu


Kuhu küll kõik Komped jäid, mis on neist nüüd saanud…
Tentsid panid padavai… Kes on Kojja jäänud?

Elasid kord KompetentsiKoja Mees ja 7Teist Naist ning 1 Pealekauba.

Ühel päeval avastas ÜksNaine, et keegi on KompetentsiKambri ukse lahti jätnud, mispeale olid kõik Komped ja Tentsid Ula peale läinud.

Mis muud, kui tuli minna Kompesid ja Tentsisid otsima. Mõeldud-tehtud, aga… kuidas neid küll ära tunda?

 

Küsiti siis nõu Targalt. Tark mõtles väheke ja pani kirja. Tuli päevavalgele, et mõned Komped on kaalukad ja kogenud, teised kahvatud ja kohmakad. Osad Tentsid on turjakad ja tõhusad, mõned hoopistükkis tahumatud ja taltsutamata.

 

 Saanud jälile, millised Komped ja Tentsid olla võiksid, krabati küsimus: kust neid ometi otsida? Võeti uurida EurLandi – kes tuustis SuurLandis, kes kiikas SoomLandi. Piirati Kukalt – AustLandi ja Neu Merelandi. Kel võhma varuks, kammis üle lombi KanaLandi ja AmerLandi. Üheskoos välgutati kandu Haapstowni ja madistati Tallcitys.

Riisusid ja sõelusid, sõelusid ja tuulasid, tuulasid ja kammisid, kammisid ja piirasid. Nobedamad said mõnel Kompel ja Tentsil sabast kinni. Ootamatu priius oli Komped ja Tentsid kratistanud – Kom pede juurest leiti Teod ja Arud, Tentside juurest Rakked ja Alad.

Vaagiti Kompede ja Tentside kõrgust ja kaaluti kogust. Kohmakad ja kahvatud olid kosunud, tahumatud ja taltsutamata tublinenud.

Aegamööda hakkas Ula peal olek Kompesid ja Tentse väsitama ning kutsuv kojaigatsus kandu kõdistama. Kambakesi koos kiputi komistuste kiuste Koja poole.

Samal ajal panid Mees ja 7Teist Naist ning 1 Pealekauba pead kokku ning kirjutasid Kompede ja Tentside kadumise ärahoidmiseks kokku Kambrikorra.

Kui Komped ja Tentsid Kojja jõudsid, oli Kvaliteet juba kohal ja Standardki saabumas. Mees ja 7Teist Naist ning 1 Pealekauba võtsid

kõik Külad ja KompeTentsid avasüli vastu. Kohtumise rõõm oli külluslik!

 

Moraal – selleks, et Kojasoojust ära tunda, käi vahepeal Külas elik KÜLAS ON HEA, AGA KOJAS ON VEEL PAREM!

 

Tarkus kõigist üle käis
Koda KompeTentse täis…
Mil’ ükskord mõistad sa?
Mil’ ükskord mõistad sa!


Skip to content