Skip to content
Home » Kutsekoda räägib karjäärimessil tööelu üldoskustest ning töö- ja õpirändest

Kutsekoda räägib karjäärimessil tööelu üldoskustest ning töö- ja õpirändest

20.-23. septembril toimuval töötukassa virtuaalsel töö- ja karjäärimessil saab kuulata ka Kutsekoja ekspertide infotunde tööelu üldoskuste ning digiportaali Europass teemadel.

Virtuaalne töö- ja karjäärimess võimaldab sul liituda paljude tööelu puudutavate e-õpitubadega. Teiste seas viivad infotunni läbi ka Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht 𝗔𝘃𝗲 𝗨𝗻𝗴𝗿𝗼 ning Kutsekoja välisprojektide spetsialist 𝗛𝗲𝗹𝗶 𝗢𝗿𝘂𝗮𝗮𝘀.

Kutsekoja välisprojektide spetsialist Heli Oruaas räägib töö- ja karjäärimessil digiplatvormist Europass, mis on väravaks nii neile, kes soovivad Euroopas õppida või karjäärivalikuid teha kui ka neile, kes teistest riikidest enda kooli või ettevõttesse inimesi ootavad.

Europass aitab koondada kõik vajalikud dokumendid, sealhulgas CV, diplomid, kutsetunnistused, nende lisad ja õpirändetunnistused mugavalt kõik ühte keskkonda, mida aktsepteeritakse üle terve Euroopa. Infotunnis räägitakse, millest Europassis alustada ning kuidas leida just need kõige põnevamad pakkumised, kuhu oma uue ägeda CV-ga kandideerida. Europassi põnevusi avav infotund toimub 20. septembril kell 15:00-15:30. Osaleda saab rakenduses MS Teams (infotunni link).

Tööelu üldoskused on karjääritee kõige olulisemad osad – need on enesejuhtimisoskused, mõtlemisoskused ja lävimisoskused. Just need võimed lubavad ülesandeid lahendada parimal võimalikul moel.

Interaktiivses infotunnis arutletakse lähemalt, kuidas üldoskusi omandada ja igapäevaelus rakendada viisil, mis aitaks lisaks tööga hästi hakkama saamisele sellest ka rõõmu tunda. Infotundi viib läbi Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht Ave Ungro ning see toimub 21. septembril kell 15:00-15:30. Osaleda saab rakenduses MS Teams (infotunni link).

Täpsemat informatsiooni leiad töötukassa virtuaalse töö- ja karjäärimessi kohta ürituse kodulehelt. Pea silmas, et mitmetes töötubades tuleb osalemiseks registreeruda, kuna kohtade arv on piiratud. See ei kehti aga Kutsekoja infoseminaride kohta, kuhu ootame sind mingisuguse ettevalmistuse või registreeringuta.

Skip to content