Skip to content
Home » Esimesed pottsepad said Tartus kutsetunnistused kätte

Esimesed pottsepad said Tartus kutsetunnistused kätte

Tartus läbisidki esimesed pottsepad  teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva eksami, sest alates uuest aastast tohib ettevõtlusega tegelevale firmale või eraisikule ahju, kamina või pliidi ehitada vaid kutsetunnistusega pottsepp.

Mullu sügisel kehtima hakanud tuleohutuse seadus ütleb, et majandustegevuse eesmärgil rajatava ahju, pliidi või kamina tohib ehitada vaid kutsetunnistusega pottsepp. Olgu siiski kohe lisatud, et enda tarbeks võib kuldsete kätega mees küttekolde ka edaspidi ise ehitada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lõuna-Eesti päästekeskuse insenertehnilise büroo juhataja, pottseppade eksamikomisjoni esimees Margo Lempu ütles, et potseppadel on kutsetunnistust vaja selleks, et anda tellijatele rohkem kindlust.

"Et ei tule mees metsast ja ütle, et see peaks toimima, kuigi asi tegelikult ei tööta ja on ohtlik kasutada. Tegelikult iga kütteperioodi algus näitab meile kätte, et meil on kütteseadmetest tulenevaid probleeme, neist tingitud tulekahjusid, tahma põlemisi," nentis Lempu.

Eesti esimese kutsetunnistuse saab Rõuge mees Aigar Kuus, kes pottsepaametit on pidanud juba viis-kuus aastat. Ta möönab, et ka selles valdkonnas tegutseb palju soss-seppi, mistõttu on hea, et siingi kehtestatakse ühtsed reeglid.

"Tööd on palju, tõesti palju. Järgmine aasta on põhimõtteliselt kinni. Kui midagi ära kukub, siissaab veel võtta midagi vahele," kirjeldas Kuus.

Teise kutsetunnistuse pärlvinud Rõuge mees Urmas Hiielaan alustas potsepaameti õppimist poolteist aastat tagasi, et lisaks ehitamisoskustele oleks olemas veel üks oskus, mis vallas tööd saada. Ta tunnistabki, et viimasel kahel aastal pole ta tööpuudust küll tundnud ja välismaal teenistust otsida ei ole põhjust. 

"Kui tahta, siis saab tööd," kinnitas ta.

Kutsetunnistust soovivad ahjumeistrid saavad nõu ja abi mittetulundusühingust Eesti Pottsepad või nende kodulehelt pottsepad.ee.

   

Autor: Priit Rajalo, Tartu
Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06233323

Skip to content