Skip to content
Home » Bahreinlased tutvusid Eestis kutsekvalifikatsioonisüsteemiga

Bahreinlased tutvusid Eestis kutsekvalifikatsioonisüsteemiga

 

14. kuni 19. juunini viibis Eestis Bahreini Kuningriigi kõrgetest haridusametnikest koosnev delegatsioon. Visiidi põhieesmärgiks oli tutvuda Eesti kutsekvalifikatsioonisüsteemi ja haridusreformidega. 15. juunil tervitas külalisi ka Eesti haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

Delegatsioon oli Eestis Bahreini kvalifikastiooniraamistikku arendava projekti õppevisiidi raames. Tegemist on ühega mitmetest  Bahreini haridusreformi projektidest, mis algatatud Bahreini Kuningriigi Arengukava 2030 eesmärkide saavutamiseks. Projekti finantseerib tööjõufond (Labour Fund Tamkeen),  projekti juhib iirlane Martin Dodd, kes nõustas Eestit kutsehariduse arendamisel aastatel 1995-2002. Eestiga otsustati kogemusi vahetada just seetõttu, et Eesti on samuti väikeriik ning kvalifikatsioonisüsteem on äsja välja arendatud ja saame tutvustada valdkondi, kus kutsesüsteem on edukalt rakendunud. Eestisse saabusid Bahreinist erinevad kõrged ametnikud, näiteks haridusministeeriumi esindaja, kvalifikatsiooniraamistiku projektijuht, hariduse ja koolituse kvaliteedi agentuuri töötaja, Bahraini Kaubandus- ja Tööstuskoda esindaja jt.

 

Bahreinlasi huvitas kutsekvalifikatsioonisüsteemi arendamine Eestis, millest andis Kutsekojas põhjaliku ülevaate Kutsekoja juhatuse liige Maaja-Katrin Kerem. Samuti tutvustati neile  Haridus- ja Teadusministeeriumis Eesti haridussüsteemi ja kutsehariduse arenguid. Visiidi kestel leidsid lisaks aset kohtumised erinevate ministeeriumite ja  ka ettevõtete esindajatega. Bahreini õppevisiidi peakorraldaja oli SA Innove, kelle toetusel toimubs kõigil päevadel diskussioon ja  nähtust kokkuvõtete tegemine. Delegatsioon külastas Tallinna Tehnikakõrgkooli, Tallinna Tööstushariduskeskust, Sihtasutusi Kutsekoda ja  Innove.  Bahreinlased avaldasid soovi ka tulevikus Eesti partneritega ühiseid projekte ellu viia ja hariduse vallas koostööd teha.


 
Bahreini Kuningriik  on saareriik Pärsia lahes, mis asub 33 saarel, neist suurim on Bahreini saar. Lähimateks naabriteks on saudi Araabia ja Katar. Saart ühendab Saudi Araabiaga 25 km pikkune sildtamm. Riigikeeleks on araabia keel. Kõigest 665 km2 elab üle
1 miljoni elaniku. Riigi pealinn on Al-Manāmah.

 

  

Skip to content