Skip to content
Home » „Õppetunni“ saatesari alustas kolmandat hooaega

„Õppetunni“ saatesari alustas kolmandat hooaega

Tänavused „Õppetunni“ saate teemad on leitud üheskoos täiskasvanuhariduse osapooltega, mistõttu on veelgi enam põhjust endale saate kuulamise meeldetuletus kalendrisse panna.

Eesti EPALE keskuse ja Äripäeva raadio ühistööna valmiv „Õppetunni“ saatesari, mille fookuses on täiskasvanuhariduse ja täienduskoolituse teemad, kuulub personaliuudised.ee andmeil Äripäeva raadio kuulatuimate saadete hulka. Äripäeva raadio FM eetris kuuleb ühte saadet ligikaudu 30 000–35 000 inimest ning salvestustel on olenevalt saatest olnud veel rekordilised 8000-10 000 kuulamist.

„Seega on saade seni vastanud sihtgrupi ootustele ning meie soov on ka edaspidi pakkuda tugevat sisu,“ sõnas Kutsekoja välisprojektide juht Georgi Skorobogatov. Nii kuulutaski „Õppetunni“ toimetuskolleegium aasta alguses välja ideekorje, kus täiskasvanuharidusega seotud osapooled said pakkuda saatesse teemasid, mis võiksid olla huvipakkuvad õppija, koolitaja, tööandja, koolitusasutuse või karjäärispetsialisti seisukohast.

Skorobogatovi sõnul laekus umbes 80 teemapakkumist erinevatelt valdkonnaga seotud organisatsioonidelt: nii täienduskoolitusasutustelt, kõrgkoolidelt ja ülikoolidelt, Haridus- ja Teadusministeeriumilt, koolitus- ja konsultatsioonifrmade liidult, andragoogika teadlastelt kui ka Erasmus+ projektide teostajatelt ja paljudelt teistelt.

Teemade vahel tegi valiku saatesarja toimetuskolleegium, mille koosseisu kuuluvad koolitajate, koolitusjuhtide, koolitusasutuste ja Kutsekoja esindajad. Seejuures arvestati teemade päevakajalisusest erinevatel kalendrikuudel ning ka seda, millised teemad tõenäoliselt rohkemaid kuulajaid kõnetavad.  

„Kindlasti oleme püüdnud vältida ka teemade kordusi, sest möödunud kahe aasta jooksul on eetris olnud juba 28 saadet,“ sõnas Skorobogatov.

Esimesed teemad on juba eetris käinud

Ideekorje ettepanekute põhjal on juba eetris olnud saated, mis rääkisid mikrokraadiprogrammide eripärast ja vajalikkusest tööturul; oskuste registrist ja selle rakendamisvõimalustest ettevõtluse; täiskasvanukoolitusest ning töötukassa toetusvõimalustest ettevõtte töötajate arendamisel. Järgmine saade on eetris 30. märtsil ja selle teema on pühendatud tehisintellekti võimalustele ja väljakutsetele täiskasvanuõppes.

Mullu kogusid kõige enam kuulajaid „Õppetunni“ saated, kus räägiti sellest, kuidas erivajadustega inimesi tõhusalt töökohal õppimisse kaasata; podcastidest, millistest on kõige parem õppida ning kõige olulisematest teguritest, mis määravad ära koolituse kvaliteedi. Varasemad „Õppetunni“ saated on järelkuulatavad EPALE keskkonnas, samuti Äripäeva raadio lehel, soundcloudis ja äpis. Lisaks valmib iga saate põhjal ka ülevaatlik blogipostitus.

„Õppetund”  on eetris kord kuus: 30. märtsil, 27. aprillil, 25. mail, 22. juunil, 20. juulil, 17. augustil, 14. septembril, 12. oktoobril, 9. novembril, 7. detsembril.

 Saade valmib koostöös Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonnaga EPALE ja SA Kutsekojaga.

Siret Trull, Kutsekoja kommunikatsioonijuht

Skip to content