Skip to content
Home » Kutsekoda kuulutab välja turvasüsteemide tehniku ja turvasüsteemide vastutava spetsialisti kutsestandardite arvamusküsitluse

Kutsekoda kuulutab välja turvasüsteemide tehniku ja turvasüsteemide vastutava spetsialisti kutsestandardite arvamusküsitluse

Valminud on turvasüsteemide tehnik, tase 3, turvasüsteemide tehnik, tase 4 ja turvasüsteemide vastutav spetsialist, tase 5 kutsestandardite kavandid.

Välja on töötatud turvasüsteemide tehnik, tase 3 kutsestandard ning kirjutatud selgemaks turvatehnika valdkonna kutsete omavaheline tööjaotus ja korraldus (vt lähemalt siit).

Turvasüsteemide tehnik, tase 3 tööks on turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste paigaldus- ja ehitustöödes osalemine.

Turvasüsteemide tehnik, tase 4 tööks on turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste ehitamine, hooldamine ja hooldusaktide allkirjastamine.

Turvasüsteemide vastutav spetsialist, tase 5 tööks on turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste ehitamise ja hooldamise korraldamine,  vajadusel ehitamine ja hooldamine, tehtud tööde kontrollimine ja tööde eest vastutamine. Turvasüsteemide vastutav spetsialist allkirjastab teostusdokumentatsiooni, sh vastavusdeklaratsioonid ja testimisprotokollid.

Arvamusi ja ettepanekuid ootame hiljemalt 30. novembriks 2020 e-posti aadressile maris.saarsalu@kutsekoda.ee

Vaata ka:

Skip to content