Skip to content
Skip to content
Frontpage » Oskuste Akadeemia

Oskuste Akadeemia

Töötajaid ei defineerita enam ainult selle järgi, mis ametit nad peavad või kus nad õppinud on, vaid aina rohkem ka selle järgi, mida ja kuidas nad teha oskavad.

Kutsekoda töötab igapäevaselt selle nimel, et õppes peetaks silmas ka tööturu tulevikuvajadusi ning see tooks kaasa tegelikke muutusi. Veebiseminaridel räägime oskuspõhisest lähenemisest ja sellest, miks oskused on olulised. Samuti tutvustame Eesti oskuste süsteemi veebitööriista Oskuste Kompass.

Veebiseminaride sarjas astuvad üles eksperdid ja praktikud, kes käsitlevad põnevaid teemasid nagu digioskused ja tehisintellekti võimalused, roheoskused ja kestlik mõtteviis, oskuste hindamine ja palju muud.

Oskused on tänapäeva töömaailmas üks olulisemaid märksõnu. See, mida inimene oskab, on muutunud olulisemaks kui see, kelleks ta on õppinud.

Kutsekoja eesmärk oskuste süsteemi arendamisel on luua tööriistad, mis võimaldavad töö- ja haridusmaailma osapooltel oskusi ühtmoodi käsitleda, sama terminoloogiat kasutada ning tagada, et oskuste arendamine vastaks tööturu ja üksikisiku tegelikele vajadustele.

Oskuste süsteemi arendamine toimub järk-järgult. Esimese veebitööriistana on valminud Oskuste Kompass, mis aitab kümnete töövaldkondade, sadade ametite ja tuhandete oskuste seas paremini orienteeruda.

Toimunud veebiseminarid

Oskuste Akadeemia kolmandal veebiseminaril rääkisime loovust toetavate oskuste kujundamisest.

Oma kogemuslugu jagas Tartu Rakendusliku Kolledži front-end ja tarkvara arendusmeetodite kutseõpetaja ning ka noorem tarkvaraarendajate mentor Aly Valvas. Veebiseminari modereeris ning Oskuste Kompassist rääkis Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht Kerli Požogina.

Veebiseminar toimus 23. aprillil 2025

Aly Valvase slaidid

Kerli Požogina slaidid

Oskuste Akadeemia teisel veebiseminaril rääkisime sellest, mis on roheoskused ja kuidas nendele tähelepanu pöörata.

Oma kogemuslugu roheoskuste õpetamisel jagas Tartu Kunstikooli materjaliringluse suunajuht ning roheoskuste konsortsiumi liige Juta Vallikivi.

Roheoskustega seotud trende töömaailmas tutvustas Kutsekoja tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad.

Veebiseminari modereeris ning Oskuste Kompassi tutvustas Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht Kerli Požogina.

Veebiseminar toimus 19. märtsil 2025

Kerli Požogina slaidid

Juta Vallikivi slaidid

Yngve Rosenbladi failid

Oskuste Akadeemia esimesel veebiseminaril rääkisime digioskustest, täpsemalt tehisintellekti mõjust õppetööle.

Oma kogemuslugu jagas Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog ja inglise keele õpetaja Ingrid Maadvere, kes kutsus ka kolleege üles julgelt tehisintellekti võimalusi õppetöös kasutama.

Sellest, miks me räägime üha enam oskustest, nende õpetamisest ja hindamisest, kõneles Kutsekoja oskuste süsteemi arendusjuht Kerli Požogina, kes tutvustas ka kasulikku tööriista Oskuste Kompass.

Kutsekoja Oskuste Akadeemia veebiseminaride sarja eesmärk on tutvustada oskuspõhist lähenemist ning jagada eri valdkondade ekspertide kaasabil praktilisi nõuandeid ja kogemuslugusid oskuste õpetamisest ja hindamisest.

Veebiseminar toimus 19. veebruaril 2025

Seminari slaidid

 

Kaasrahastanud Euroopa Liit

Kaasrahastanud Euroopa Liit

Oskuste süsteemi loomist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projektist „Kutsesüsteemi reform“.