Skip to content
Home » Europassi kommikud

Europassi kommikud

Järgmine kommik leiab aset novembris.


2024. aasta kommikud

6. juunil toimus Europassi kommik teemal „Õpi- ja tööränne – mida panna „pagasisse“ minnes ja tulles?“. Kohtumisel räägiti õpi- ja töörände võimalustest Balti- ja Põhjamaades.

Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi tutvustas Madis Kanarbik, oma kogemusi jagasid Kersti Liiva (Pärnumaa Omavalitsuste Liit) ning Katrin Rein (Haridus- ja Noorteamet).

Sellest, miks on oluline iga tööränne ja õpikogemus jäädvustada ning kuidas seda Europassi abil teha, rääkis Heli Oruaas (Kutsekoda).

Loe lähemalt:

Inspiratsiooni ei pea käima kaugelt otsima − tööränded Põhjamaadesse avardavad pilku


7. märtsil leidis aset kommik “Kõik Europassist”. Vaata videosalvestust järele SIIT.

Kutsekoja välisprojektide spetsialist Heli Oruaas tutvustas, mis on Europassi digitest ja kaaskiri, mida pakub taotluste haldamise keskkond ning kuidas kirjeldada Europassiga oma oskusi ja võrrelda kvalifikatsioone.

Katre Lomp, rahvusvaheliste projektide juht Rakvere Ametikoolist, tutvustas, kuidas ta oma töös Europassiga kokku puutub ning räägib Europassi CV kasutamisest ja selle eelistest.

2023. aasta kommikud

24. mail leidis aset kommik teemal “Mis loom on digipädevus ja kuidas teda Europassiga taltsutada?”. Esinesid: Kerli Požogina ja Eva Toome (Harno), Heli Oruaas (SA Kutsekoda), Kadri Haavandi (Paikuse Kool).

Kerli Požogina ja Eva Toome esitluse täispikk video ja 1-minutiline video; Margit Rammo tervituse täispikk video ja 1-minutiline video; Heli Oruaasa esitluse täispikk video ja 1-minutiline video; Kadri Haavandi esitluse täispikk video ja 1-minutiline video.

Vaata tervet salvestust järele siit. Esinejate slaidid: 1) Kerli Požogina ja Eva Toome; 2) Heli Oruaas


11. oktoobril toimus kommik teemal “Roheoskuste jõul edasi!”.

Vaata tervet salvestust järele siit. Esinejate slaidid: Helin Kask, Heli Oruaas


7. detsembril toimus kommik teemal “Mitmekultuurilisus õpi- ja töörändes“.

Sel teemal kõnelesid Tanja Dibou, Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi noorsootöö dotsent, ning Monika Toiger-Kruusvald, EURES teenusejuht Eesti Töötukassas. Kutsekoja välisprojektide spetsialist Heli Oruaas andis nõu, kuidas Europass toetab töötamist ja õppimist mitmekultuurilises keskkonnas.

Vaata järele täispikka videot

Slaidid

2022. aasta kommikud

22.09 toimus kommik teemal “Kuidas Europassi tööriistad toetavad enesearengut ja õpirännet kutsekoolis?”. Esinesid: Katre Lomp (rahvusvaheliste projektide juht, Rakvere Ametikool), Helen Johanson (karjäärispetsialist, VOCO), Triin Niinepuu (Europassi Tark).

Vaata järele siit:
Täispikk video
Videod esinejate järgi: Katre Lomp (lühivideo, pikk video), Helen Johanson (lühivideo, pikk video), Triin Niinepuu (lühivideo, pikk video), Heli Oruaas (lühivideo, pikk video)

Esinejate slaidid leiab siit.


20.10 leidis aset kommik teemal “Kuidas Europass ja õpiränne rakendada kaasamise ja võrdsete võimaluste vankri ette?”. Esinesid: Urve Karp (Porkuni kooli õppejuht), Tuuli Lindre (Porkuni kooli sotsiaalpedagoog), Kristi Liiv (Europassi Tark).

Vaata järele siit:
Täispikk video
Videod esinejate järgi: Urve Karp (lühivideo, pikk video), Tuuli Lindre (lühivideo, pikk video), Kristi Liiv (lühivideo, pikk video).

Esinejate slaidid: Urve Karbi esitlus, Tuuli Lindre esitlus, Kristi Liiva esitlus, Heli Oruaasa esitlus


24.11 toimus kommik teemal “Enesearengu ja õpirände kommid kõrgkoolis
Esinesid: Eero Loonurm (Harno Study in Estonia programmi juht), Riina Gendrikson (Kõrgema Kunstikooli Pallas välissuhete juht), Heli Oruaas (SA Kutsekoja Europassi projekti spetsialist)

Vaata järele siit:
Eero Loonurme esitlus (lühivideo, pikk video)
Esinejate slaidid: Eero Loonurme esitlus, Riina Gendriksoni esitlus, Heli Oruaasa esitlus

Kohtumiseni kommikutel!

Heli Oruaas, Kutsekoja Europassi koordinaator Heli.Oruaas@kutsekoda.ee

Anu Puulmann, E+ agentuuri Euroguidance koordinaator Anu.Puulmann@harno.ee

Margit Rammo, E+ agentuuri Euroguidance programmijuht Margit.Rammo@harno.ee

Kommikute sari on valminud Erasmus+ programmi toel:

Skip to content