Skip to content
Home » Toimus Eesti esimene vanemkelneri kutseeksam

Toimus Eesti esimene vanemkelneri kutseeksam

Võib  öelda, et teisipäeval, 4. veebrauaril, tehti  Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis ajalugu. Koolis sooritasid kelneriõppe läbinud kutseeksamit ning samuti võttis auväärne kutseeksamikomisjon vastu  Eesti esimest vanemkelneri kutseeksamit. Tegemist oli pilooteksamiga ning oma teadmisi ja oskusi demonstreerisid Pädaste mõisa restorani Alexander teenindusjuht Ebe Ingeroinen, restorani Neh sommeljee Ilo Pilve ning Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli toitlustusvaldkonna kutseõpetaja Liis Läll. Eksam algas teooriaga ning teises pooles tuli sooritada praktilisi ülesandeid.


Pilooteksam õnnestus 100% ning sellise formaadiga jätkatakse ka järgmistel vanemkelneri kutseeksamitel. Kutseeksamikomisjoni liikme Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu esindaja Allan Vainu sõnul on eksamitööd väga tugevad ning tase kõrge.


Vanemkelneri kutsestandard kinnitati alles 2013. aasta oktoobris ning nüüd on Eestis kuus vanemkelneri kvalifikatsiooni omanikku. Esimesed kolm tõestasid oma  kvalifikatsiooni VÕTA-t ( varasema õpi ja töökogemuse arvestamine) kasutades ning kolm järgmist pilootkutseeksami eduka läbimisega.


Vanemkelner korraldab kogu teenindusprotsessi ettevalmistamist, koostab töögraafikud, juhendab meeskonda, jagab infot ja tööülesandeid. Vanemkelner korraldab ka kogu ürituse, sündmuse teenindusprotsessi, klientide vastuvõtmist ja nõustamist, vajadusel valmistab jooke ning serveerib toite ja jooke. Ta vastutab kaupade ja töövahendite olemasolu eest, meeskonna koolitamise ja tööprotsessi tõrgeteta toimimise eest.Allikas: SA Innove

Skip to content