Skip to content
Home » Sel aastal anti välja üle 11 000 kutsetunnistuse

Sel aastal anti välja üle 11 000 kutsetunnistuse

2019. aastal anti kutse 11 769 inimesele. Enim kutseid andsid välja Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Turvaettevõtete Liit, Eesti Ehitusinseneride Liit, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.

Ehitusjuhi, tööjuhi ja ehituse oskustööliste kutseeksameid sooritati kõige rohkem, Eesti Ehitusettevõtjate Liit andis välja 1237 kutsetunnistust. Eesti Olümpiakomitee andis välja 864 treenerite kutsetunnistust, Eesti Turvaettevõtete Liit 838 turvasüsteemide ja turvateenistuse ning vetelpäästja kutset, Eesti Ehitusinseneride Liit 731 üldehituse, keskkonnatehnika ja tehnosüsteemide inseneeria kutset, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon 677 sotsiaaltöö, lapsehoidja ning võlanõustaja kutset ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liit 625 toitlustus- ja majutusteeninduse kutset.

Sel aastal viis Kutsekoda läbi 29 kutse andja konkurssi. Esmakordselt said kutse andmise õiguse neli erialaliitu ja organisatsiooni. Metalli töötlemise ja metalltoodete tootmise kutsete andjaks kinnitati Eesti Masinatööstuse Liit, arboristi kutsete andjaks Eesti Arboristide Ühing, raseduskriisi nõustaja kutsete andjaks SA Väärtustades Elu ning pereterapeudi kutsete andjaks Eesti Pereteraapia Ühing.

Sel aastal alustati ka kahe uue kutse andmisega – pereterapeut, tase 7 ja loomamassöör, tase 5.

Skip to content