Skip to content
Home » Samsungi Digipassi programm aitab ellu viia OSKA IKT-valdkonna soovitusi

Samsungi Digipassi programm aitab ellu viia OSKA IKT-valdkonna soovitusi

Euroopa Komisjon, Tallinna ülikool, UNESCO Eesti rahvuslik komisjon, Eesti Noorteühenduste Liit ja Kutsekoda allkirjastasid memorandumi noorte läbilöögivõime parandamiseks tuleviku tööturul. 

Just selle eesmärgi saavutamiseks on loodud tasuta digioskuste koolitusprogramm Eesti kutsekoolide õppuritele ‒ Samsung DigiPass. 

„Samsung DigiPassi programmiga toome haridussüsteemi ja tööandjad teineteisele lähemale. Üks suuremaid väljakutseid tänasel haridusmaastikul on tõsiasi, et õpilased peavad omandama oskusi töötamiseks ametikohtadel, mida ei pruugi veel olemaski olla. Veel enam, ka tänased koolilõpetajad ei vasta tihti tööandjate ootustele,” sõnas Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident.

Programmi kestel arendavad 14-19aastased noored kutseõppurid oma digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi, et valmistuda tuleviku töökohaks. Noored õpivad digivahendite kasutamist töökohal, digitaalse portfoolio koostamist, prototüüpimist, ettevõtlikkust ja liftikõne pidamist. Samuti õpetatakse noori looma virtuaalreaalset sisu ja kasutama seda õppetöös või töökohal.

Programmi üheks partneriks on Kutsekoda. Programmi välja töötamisel arvestati ka OSKA IKT-valdkonna raporti soovitustega, et tagada noortele õpetatavate oskuste parem sobivus tööturu vajadustega. 
Skip to content