Skip to content
Home » Noori meistreid tuleb aina juurde

Noori meistreid tuleb aina juurde

Noori meistreid tuleb aina juurde

 

Detsembri esimesed päevad tõid Eesti Näituste messikeskusesse Pirital kokku suurel hulgal noori. Liikumapanevaks jõuks olid kaks vahvasti ühendatud põhjust – Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud infomess Teeviit 2010 ja sihtasutuse Innove korraldatud kutsemeistrivõistlused Noor Meister 2010.

 

Infomessi eesmärk oli pakkuda noortele võimalust saada teavet õppimise, koolituse, täiend- ja ümberõppe võimaluste, vaba aja veetmise, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist.

 

Samal ajal oli võimalik reaalajas jälgida, kuidas ametit õppinud noored üht või teist tööd teevad. Meisterlikkust demonstreeriti kümnel erialal – lõigati ja seati soenguid, õmmeldi kleite, lilledest sätiti kokku kimbud ja seaded, küpsetati saiu ja valmistati torte, paigaldati ja seadistati väikeettevõttele vajalikku infrastruktuuri (serverid ja tööjaamad), paigaldati elektrikilpe ja juhtmestikku, värviti, tapeediti ja plaaditi seinapinda. Lisaks oli võimalik jälgida tööde valmimist kahel näidisalal – maastikuehituses ja müüriladumises.

 

Kui möödunud aastal oli võistlustööks ettenähtud ajaga kitsas käes nii mõnelgi plaatijal, siis sel aastal said töö valmis peaaegu kõik.

 

Selleaastased ehitusviimistluse võistlustööd õnnestusid hästi noortel meistritel, kes olid tähelepanelikult tutvunud võistlusjuhendiga, eelnevalt harjutanud võistlustöö tegemist ning julgesid hindamiskomisjonile küsimusi esitada.

 

Enda proovilepanek kutsemeistrvõistlustel andis noortele suurepärase võimaluse võrrelda oma oskuslikkust sama eriala õppivate eakaaslaste ettevalmistusega.

 

Noortel meistritel, kes saavutasid riiklikul või rahvusvahelisel kutsevõistlusel ehituse valdkonnas esimese, teise või kolmanda koha, on juba teist aastat õigus taotleda dokumentide alusel vastavat kutsetunnistust. Selleks on vaja esitada nõutavad dokumendid Eesti Ehitusettevõtjate Liidule (http://www.eeel.ee/index.php?page=101&).

 

 

 

“Noor Meister 2010” kümne kutseala parimad (allikas: SA Innove, http://www.innove.ee/26817)

 

Ehitusviimistleja

Semyon Odintsov (Tallinna Ehituskool)

Elektrik

Kristi Tölp (Tallinna Polütehnikum)

Parim võistkond Tartu Kutsehariduskeskusest

Florist

Helen Lillo ja Enni Koemets (Räpina Aianduskool)

Infotehnoloog

Riin Ots (Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool)

Juuksur

Ülespandud soeng pikkadele juustele – Jelizaveta Proskurjakova (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Salongilõikus – Anastassija Orehhova (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Meeste salongilõikus – Artjom Sevtšenko (Eesti Esimene Erakosmeetikakool)

Punutud pulmasoeng – Jekaterina Sedunova (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Kondiiter

Anna Lobanova ja Vera Platonova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus)

Mehhatroonik

Kristen Lalin ja Rait Kuhi (Võrumaa Kutsehariduskeskus)

Pagar

Erik Täks ja Kerli Lõoke (Kuressaare Ametikool)

Plaatija

Taavi Michelson (Kehtna Majandus-ja Tehnoloogiakool)

Rätsep

Margit Lall (Tallinna Tööstushariduskeskus)

 

 

Skip to content