Skip to content
Home » 20 000. kutsetunnistuse sai ämmaemand

20 000. kutsetunnistuse sai ämmaemand


Kutsetunnistus anti üle ämmaemandatele väga tähtsal päeval – Eesti Ämmaemandate Ühingu 80. sünnipäevale pühendatud konverentsil Rahvusraamatukogus.

Pille Toodet iseloomustab tasakaalukus, mõõdukus ja malbe olek. Ta on ämmaemand, kes teeb oma tööd südamega ja tohutu vastutustundega. Ta on pidevalt sünnitaja jaoks olemas, kuid samas märkamatu. See teebki teda naise jaoks eriliseks. Teda iseloomustab mõõdukas silmapaistvus – ta on olemas kuid ei domineeri. Tema suurepärane inglise keele oskus on võimaldanud tõlkida eesti keelde WHO 1996. aastal välja antud "Normaalse sünnituse juhendi". Antud dokument on aluseks kaasaegse ämmaemanduse õppekava koostamisel ja praktilise õppe korraldamisel.

Ämmaemandate kutsekvalifikatsioonide omistajaks on Eesti Ämmaemandate Ühing. Ühingule anti õigus kutseid omistada Tervishoiu ja Sotsiaaltöö Kutsenõukogu poolt 14. detsembril 2005. a. Kutsetunnistusi on selle aja jooksul väljastatud 43, nendest 21 kutsetunnistust anti kätte Eesti Ämmaemandate Ühingu 80. sünnipäeval.


Skip to content