Перейти к содержимому
Home » VAATA JÄRELE: Europassi portaali kasutamise eelised

VAATA JÄRELE: Europassi portaali kasutamise eelised

Europassi kommikul toodi välja, mida täpsemalt pakub Europass töö- ja õpirändajatele, et oma oskusi ja kvalifikatsioone esitleda.

Katre Lomp, rahvusvaheliste projektide juht Rakvere Ametikoolist, tõi esile, et kool kasutab peamiselt kaht Europassi dokumenti – CV-d ja õpirände tunnistust  –  mis on olulised Erasmus+ programmi raames toimuvate õpirändeprojektide jaoks.

Ta rõhutas, et kutsekooli õpilased vajavad sageli põhjalikku juhendamist oma Europassi profiili ja CV koostamisel. Selleks on Rakvere Ametikool osaliselt integreerinud Europassi kasutamise inglise keele tundidesse, et aidata õpilastel paremini mõista, kuidas oma oskusi ja töökogemusi sõnastada.

Oluline on ka see, kuidas õpilased kirjeldavad oma oskusi ja kogemusi, sealhulgas mitte-erialast töökogemust, mis võib olla väärtuslik. Europassi CV on mitte ainult dokument, mida kasutatakse praktikakoha taotlemisel, vaid ka võimalus õpilastel mõelda läbi ja esitleda oma õpitu ja saavutatu tähendust.

Täiendavad Europassi tööriistad

Kuigi Europass on tuntud CV ja kaaskirja loomise võimaluste poolest, pakub portaal ka kandideerimisavalduste haldamise teenust. „See tähendab, et kandideerimisdokumendid on saadetud mitte meililt vaid otse Europassist ja kandideerijal on ülevaade kellele, millal ja mis dokumendid on saadetud,“ täpsustas Kutsekoja välisprojektide spetsialist Heli Oruaas. Samuti saab määrata, kui kaua saadetud dokumendid on kättesaadavad ja jälgida, mida saaja nendega teeb.

Tähelepanu tasub pöörata ka „Minu oskuste“ alajaotusele, mis aitab kirjeldada oma oskusi ja mille põhjal hakkab Europass pakub personaliseeritud tööpakkumisi EURESe töövahenduse portaalist üle Euroopa. Europass kasutab oskuste pakkumiseks Euroopa oskuste, kompetentside, kvalifikatsioonide ja ametite (ESCO) klassifikatsiooni.


Loe Europassi kommikute kohta lähemalt siit.

Перейти к содержимому