Перейти к содержимому
Home » Konverentsil otsitakse lahendusi tööturu ja haridussüsteemi vastuoludele

Konverentsil otsitakse lahendusi tööturu ja haridussüsteemi vastuoludele

Täna, 30. novembril kell 10 algab Tallinnas OSKA konverents TÖÖTURG-HARIDUS, kus arutletakse suurimate vastuolude üle tuleviku tööjõuvajaduse ja haridussüsteemi vahel. 

OSKA arendusjuhi Tiia Randma sõnul ei vasta koolis ja töökohal pakutav sageli noorte ootustele. „Noored lahkuvad nii koolist kui töölt, kui nad oma tegevuse tähendust ei mõista. Õpetajate ja tööandjatena ei oska me aga tihti nende jaoks iga sekundit tähenduslikuks muuta“, toob Randma välja ühe kitsaskohtadest. 

OSKA uuringute järgi napib iseäranis tehnilistel erialadel tööjõudu. Inseneri ja tehniku erialadele sisseastujate arvud on drastiliselt vähenenud, kuid tulevikus on järjest enam töökohti, mis just tehnilist väljaõpet eeldavad. 

Kutsume kõiki huvilisi konverentsi aruteluga liituma Kutsekoja Facebooki lehel. Otseülekannet saab jälgida ka OSKA veebis ning Postimehe tehnikaportaalis.

Konverentsi sõiduplaan ja otseülekanne 

Konverentsil käsitleb OSKA arendusjuht Tiia Randma peamisi pudelikaelasid tööturu ja haridussüsteemi vahel. Tööjõu ja oskuste prognoosimise vajalikkusest räägivad OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad, Töötukassa juhatuse liige Reelika Leetmaa ning Tartu Tamme Gümnaasiumi karjäärikoordinaator Merit Luik. 

Ettekannetele järgnevad paneeldiskussioonid, mis põhjalikumalt tööturu ja haridussüsteemi kitsaskohti avavad. Ühiskonna vajaduste ja noorte karjäärivalikute vastuolusid vaagivad Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Hendrik Voll, Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo, ettevõtja Jaak Nigul ning karjäärinõustaja Anna Gramberg. 

Tööandjate värbamisvalikute üle diskuteerivad Kristjan Lepik Teleportist, Kadi Tamkõrv Omnivast, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast, Rakett69 finalist Gert Lees ning mehaanikainsener Priit Pihlakas. 

Konverentsi avab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ning kokkuvõtte teevad Haridus- ja Teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja moderaator Indrek Maripuu. Konverentsil osaleb 200 karjäärinõustajat, ametnikku, koolide, noorte ja tööandjate esindajat. 

OSKA koostab kõigil elualadel Eesti tööjõu ja oskuste vajaduste prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega kutse- ja kõrghariduses. OSKA uuringuid koostab Kutsekoda Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Перейти к содержимому