Перейти к содержимому
Home » Europassi kasutuselevõtust Eestis täitub kümme aastat

Europassi kasutuselevõtust Eestis täitub kümme aastat

Europassi Keskus Eestis korraldab täna algusega kell 14 Tallinnas Roseni Tornis (Mere pst 6) seminari Europass 10, kus tehakse ülevaade senisest  tegevusest ning räägitakse tulevikuplaanidest. 

Europassi nimetuse alla kuulub mitu dokumenti, mille eesmärk on teha  oskused ja kvalifikatsioonid mõistetavaks üle Euroopa, et lihtsustada tööjõu vaba liikuvust. Edulooks võib nimetada Europassi CV-d, mida on kümne aasta jooksul koostatud üle Euroopa rohkem kui 55 miljonit. Ka Eestis on Europass CV tuntud. Seda kasutatakse nii tööle kandideerimisel kui koolides karjääriõpetuse tundides õppematerjalina, kuna CV koostamise keskkond on lihtne ja kasutajasõbralik. Seetõttu on Europassi CV eriti populaarne just noorte seas. 

Europassi dokumente võib kasutada töö- või õppimisvõimalusi otsides nii Eestis kui väljaspool. Kõikides Europassi dokumentides on viide Euroopa kvalifikatsiooniraamistikule (EQF), mis teeb kvalifikatsioonide võrdlemise lihtsamaks nii tööandjale kui ka õppeasutusele. 

Europass on loodud Euroopa Komisjon ettepanekul ning  Euroopa Parlamendi ja Nõukogu otsusega 2005. aastal. Sellele järgnes ühise veebikeskkonna ja Europassi keskuste avamine igas EL liikmesriigis ja Euroopa Majanduspiirkonna riigis. Praeguseks on Europassi võrgustikuga liitunud 36 riiki ja Europass on kättesaadav 27 keeles. 

Europassi Keskus Eestis tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas oleva SA Kutsekoda allüksusena. Keskusel täitub samuti kümme tegutsemisaastat. 

Lisainfo:

Margit Paakspuu
margit@kutsekoda.ee
www.europassikeskus.ee

Перейти к содержимому