Перейти к содержимому
Home » Eelmisel aastal sooritas kutseeksami 86% kutseõppuritest, kes kutset taotlesid

Eelmisel aastal sooritas kutseeksami 86% kutseõppuritest, kes kutset taotlesid

Hoolimata koroonapandeemiast taotles eelmisel aastal kutset pea 6500 kutseõppe lõpetajat, kellest 86% sooritas kutseeksami ning sai kutse. Kutset taotleti 159 erinevale kutsele, osakutsele ja spetsialiseerumisele. Aasta-aastalt sooritab kutseeksami aina enam kutseõppureid.

Kutseõppe lõpetajate seas oli eelmisel aastal enim kutse taotlejaid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses (792), kellest 82% sooritas kutseeksami. Enim sooritati seal noorem tarkvaraarendaja, tase 4 kutseeksamit. Tartu Kutsehariduskeskuses sooritati enim kokk, tase 4 kutseeksamit ja Järvamaa Kutsehariduskeskuses puhastusteenindaja, tase 3 kutseeksamit. H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis sooritasid kutseeksami kõik muusika eriala kutset taotlenud õppurid ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis kõik sotsiaalhoolduse ja lapsehoiuteenuse kutseala ning erakorralise meditsiinitehniku kutset taotlenud õppurid.

Läbikukkujate osakaal oli suurim tehnika ja tehnoloogiaga seotud erialadel. Kõige keerulisemaks osutus õppuritele teleoperaator, tase 4 kutseeksam, kus viiest kutset taotlenud õppurist ei sooritanud eksamit ükski.

Eelmisel aastal taotlesid kutseõppe lõpetajad kutsetest enim toitlustus- ja majutusteenindusala kutseid (686 taotlejat), kus kutse andja on Eesti Hotellide ja Restoranide Liit. Sellele järgnevad ehituse oskustööliste kutsed, kus kutse andja on Eesti Ehitusettevõtjate Liit, ning IT-süsteemide ja -teenuste ja tarkvaraarenduse kutsed, kus kutse andja on BCS koolitus.

Tutvu eelmise aasta kutseeksamite tulemuste kokkuvõttega lähemalt siin.

Перейти к содержимому