Перейти к содержимому
Home » Digitaalne õpimärk on tõendus omandatud oskustest ja teadmistest

Digitaalne õpimärk on tõendus omandatud oskustest ja teadmistest

Kutsekoda ja Eesti Europassi keskus koostöös inglaste, iirlaste, hollandlaste, sloveenlaste ja prantslastega töötasid Erasmus+ projekti raames välja kolm digitaalset õpimärki (ingl open badge) — kokk, tase 4, juuksur, tase 4 ja hotelliteeninduse spetsialist, tase 5.

6. veebruaril leidis aset Erasmus+ K2 projekti ABECS Aligning Badges, ESCO and the Certificate Supplement lõpuseminar, kus arutleti pilootprojekti raames välja töötatud õpimärkide, nende võimaluste ja tulevikuväljavaadete üle. Osalejate jaoks oli põnev teada saada, et õpimärke saab kasutada õppijate enesejuhtimise arendamiseks, õpingutest ülevaate saamiseks ja tagasiside andmiseks.

Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides on sarnased õpimärgid olnud juba mõnda aega kasutuses ning eelkõige on need levinud IT-valdkonnas, kus õppekavad ei jõua turule jõudvatele teenustele ja toodetele järele, nii et tootjad peavad arendajaid ja kasutajaid ise koolitama. Selliseid õpinguid tunnustatakse õpimärkidega, millel on välja kujunenud oma süsteem.

Kuna suur osa koolitustegevusest muutub digitaalseks, siis on järgmine samm tõestada omandatud oskusi ja teadmisi elektroonse õpimärgiga.

Перейти к содержимому