Перейти к содержимому
Home » Alates 1. jaanuarist 2012 on pottseppadele kutsetunnistuse omamine kohustuslik

Alates 1. jaanuarist 2012 on pottseppadele kutsetunnistuse omamine kohustuslik

Alates 1. jaanuarist 2012 jõustub tuleohutuse seaduse §9, mis sätestab:

(1) Tahkekütusel töötava ahju, kamina, pliidi või muu tahkekütusel töötava kütteseadme (edaspidi ahi, kamin või pliit) ning korstna ja ühenduslõõri võib majandustegevusena ehitada või paigaldada pottsepp, kellel on pottsepa kutsetunnistus.

 

Praeguseks on toimunud 2 pottsepa kutseeksamit ning väljastatud 17 pottsepa kutsetunnistust.

 

Kutseeksamile eelnes pikk ettevalmistustöö, mille käigus koostas kutsekomisjon pottseppade kutse andmise korra ning töötas välja hindamiskriteeriumid. 15. detsembril 2010 sai MTÜ Eesti Pottsepad Ehituse, Kinnisvara ja Geomaatika Kutsenõukogu otsusega kutse andmise õiguse pottsepp I, II, III kutsete andmiseks .

 

Kogu kutse andmisega seotud info, eksamimaterjalid, hindamiskriteeriumid, registreerimiseks vajalikud dokumendid jms on väljas MTÜ Eesti Pottsepad kodulehel http://pottsepad.ee/index.php?page=kutseomistamine

 

Järgmine kutse taotluse avalduste tähtaeg on juba 28. oktoobril ning eksam toimub 30. novembril 2011. Kutsekomisjonil on kindel plaan jätkata eksamitega kohe 2012 alguses, et võimalikult paljud inimesed jõuaksid kutsetunnistuse saada enne järgmist suuremat tööhooaega.

 

Koostöös Vana-Antsla Kutsekeskkooliga on valminud ka eksamiks ettevalmistava koolituse õppekava ning koolitus "NÕUDED JA NORMID POTTSEPATÖÖDE TEOSTAMISEL – ETTEVALMISTUS POTTSEPP I, II, III KUTSEEKSAMIKS" tuleb kindlasti kordamisele ka uuel aastal.

Перейти к содержимому