Skip to content
Home » OSKA ühe minuti videod tõstavad esile oluliseimad uuringutulemused

OSKA ühe minuti videod tõstavad esile oluliseimad uuringutulemused

OSKA uuringuid tutvustavad lühivideod tõstavad esile iga uuringu peamised fookusteemad ning aitavad saada kiire ülevaate valdkonna tööjõu- ja oskuste vajadusest.

OSKA avaldas 2023. aasta kevadperioodil kokku viis värsket uuringut, mida tutvustavad materjalid on täiendust saanud nn ühe minuti videotega.

Lühiformaat võimaldab uuringumeeskondadel esile tõsta kõige olulisemaid tulemusi ning trende, mis mõjutavad tuleviku tööjõuvajadust ja oskusi.

„Võtsime endale väljakutse tuua 1−2 minutiga uuringust esile olulisim, mis võiks kõlama jääda. Harva on huvilistel aega lugeda põhjalikult 100-leheküljelist uuringuaruannet, kuid sedasi saab kiirelt kätte põhiinfo, mille pealt uuringuaruandest lisa otsida,“ selgitas OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad uue formaadi valikut.

Kutsekoja Youtube’i kanalilt leiab 10 värsket lühivideot, mis keskenduvad tähtsaimatele tulemustele OSKA üldprognoosis, metsanduse ja puidutööstuse, põllumajanduse ja toiduainetööstuse, masina-, metalli- ja elektroonikatööstuse ning mootorsõidukite hoolduse ja remondi valdkonnauuringutes ning ettevõtlussektori uurimis- ja arendustöötajate tööjõu- ja oskuste vajaduse temaatilises uuringus.

OSKA lühivideod on valminud koostöös produktsiooniettevõttega Epistula. Tuleviku oskuste ja tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi OSKA uuringute koostamist korraldab SA Kutsekoda Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Vaata kõiki videosid SIIT.

Skip to content