Skip to content
Home » Kuressaare Ametikoolis tehakse esimest spaateenindaja kutseeksamit

Kuressaare Ametikoolis tehakse esimest spaateenindaja kutseeksamit

Esmaspäeval, 8. juunil sooritavad Kuressaare Ametikooli spaateenindaja õppijad esmakordselt Eestis selle eriala kutseeksamit. 

“Me alustasime eelmise aasta veebruaris ja õppijate hulgas oli kogemustega spaatöötajate kõrval ka nö puhtaid lehti, kes selle valdkonnaga varem kokku polnud puutunud,” rääkis spaateenindajate õpetaja Marella Kakkum. “Mul on väga hea meel, et nüüd on mitmed õppijad praktika järel spaades tööle asunud ja inimesi on ilu- ja tervisemaailma juurde tulnud.”

Eksam on kolmeosaline, koosnedes teooriatestist, kombineeritud keha- ja näohoolitsusest ning spaahoolitsusest. Keha- ja näohoolitsuse ülesanne viiakse läbi ametikooli spaateeninduse õppesalongis ja spaahoolitsus hotellis Meri. Eksami võtab vastu Eesti Spaaliidu poolt moodustatud spaateenindaja kutsekomisjon.

Spaateenindaja eriala hakati ametikoolis õpetama 2014. a veebruarist. Õppetööle eelnes EL Elukestva Õppe Programmi toel läbi viidud projekt, mille käigus koostati Sloveenia ja Soome koolide kogemustele tuginedes spaateenindaja kutsestandard ja õppekava.

Esimese õpperühma õppetöö viidi läbi nädalaste õppetsüklitena kord kuus. Sel suvel algab vastuvõtt sügisel avatavasse päevasesse õpperühma.  Õppima saavad asuda kas põhiharidusega vähemalt 19-aastased inimesed või keskharidusega inimesed ilma vanusepiiranguta.

“Spaades töötab ettevalmistuse mõttes väga erineva taustaga inimesi. Mitmeid spaahoolitsusi ei õpetatud seni kusagil,” ütles Kakkum. “Meie õppekava eesmärk on anda inimestele terviklikud praktilised oskused, et nad saaks meie spaade mitmetahulise hoolitsustepaketiga hakkama.”

Eesti Spaaliidu tegevjuhil Aire Tofferil kiidusõnadest Kuressaare Ametikooli spaateenindaja eriala osas puudu ei tule. „Tänu Kuressaare Ametikooli algatatud projektile sündis nii kutsestandard kui õppekavad, mida täna õpetatakse veel Tartus, Tallinnas ja Pärnus. Vajadus selliste oskustega inimeste järele oli juba ammu suur, nüüd saavad meie ettevõtted tõsiselt hea ettevalmistusega töötajaid. Kuressaares Ametikooli koostatud õppekava ja õppijate laiapõhjalised oskused on juba praegu enne esimest lõpetamist saanud hea kuulsuse üle Eesti.“

Tofferi sõnul on tal eriti hea meel, et esimesed kutsetunnistustega spaateenindajad tulevad just Kuressaarest. “See on tunnustus pika ettevalmistusprotsessi lõppemisest.  Julgustan kõiki kel huvi seda ala õppima asuda. Spaasid on Eestis palju ja oskustega spaateenindajatest on alati puudu“ ütles Toffer. 

Lisainfo:
Aire Toffer
Tegevjuht
Eesti Spaaliit
Tel. 5084020
Aire.Toffer@estonianspas.eu

Skip to content